Penis Pompası Erken Boşalmayı Önler mi?

Penis pompası erken boşalmayı önler mi, penis pompaları erken boşalmayı engeller mi sorularına yanıt bulacağınız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Yazımız tamamen objektif bir görüşle yazılmış olup, herhangi bir marka veya taraf gözetmeksizin oluşturulmuştur.

Erken boşalma günümüzde birçok çiftin sıklıkla rastlamış olduğu cinsel bir rahatsızlıktır. Özellikle erkekler görülen bu rahatsızlık kimi insanlarda ciddi problemlere neden olmaktadır. Özellikle çiftler arasında uyumsuzlukla birlikte ilerleyen zamanlarda  ikili ilişkilerde  daha büyük sorunlara yol açtığı gözlenmiştir. Son günlerde erken boşalma problemine çözüm bulmak adına bir çok tüketici farklı arayışlara ve tedavi yöntemlerine yönelmişlerdir. Piyasada penis pompası adı altında satılan vakum pompalarının erken boşalma problemine çözüm sunduğu lanse edilerek satışı gerçekleştirildiği görülmüştür. Sizler için bu vakum pompaları hakkında bir araştırma yaptık ve sizler için bu ürünleri deneyimledik. Erken boşalma problemi yaşayan 2 tüketicimize bu pompaları gönderdik ve 3 ay boyunca kullanmalarını istedik. İki tüketicimiz de bu vakum pompalarını kullanarak deneyimlerini bize aktardı.

  1. Tüketicimizin yaptığı yorum; Göndermiş olduğunuz penis pompasını düzenli olarak kullanmaya başladığım 3 ay oldu. Prostatım olduğu için artık daha rahat idrara çıkıyorum. Ancak erken boşalma sorunum devam ediyor. Penis pompasının söylenenin aksine sadece prostatım için iyi geldi. Erken boşalmaya herhangi bir faydası yok.
  2. Tüketicimizin yaptığı yorum; Denemem için göndermiş olduğunuz penis pompasının erken boşalmaya hiçbir faydası yok. Sitenizden aldığım geciktirici sprey bana göre çok çok daha iyi bir ürün. Penis pompasını 3 aydır kullanıyorum, ancak söylenildiği gibi hiçbir gelişme göremedim. Benim gibi erken boşalma rahatsızlığı olanlara bu ürünü önermiyorum.

Bununla yetinmedik, gittik uzmana sorduk!

Sizin için bu konu hakkında uzman bir ürolog ile görüştük. Erken boşalma hastalığına tavsiyelerini ve penis pompalarının erken boşalmaya etkisi hakkında görüşlerini sorduk. Kendilerini görüşlerini şu şekilde iletti;
Erken boşalmanın psikolojik, fizyolojik ve biyolojik olmak üzere üç ana gruba ayırıyoruz. Öncelikle hastanın hangi grupta olduğunu belirlememiz gerekir. Eğer fizyolojik bir sıkıntı varsa ameliyat, psikolojik bir sıkıntı varsa psikiyatri tedavisi, biyolojik bir sıkıntı varsa ilaçla tedavi yöntemini uyguluyoruz. Sorunuza gelecek olursak penis pompalarını damar genişlettiği için ben hastalarıma önermiyorum. İlerleyen zamanlarda genişleyen damarlara daha çok kan ihtiyaç olacağından yeterli kan gitmediği taktirde de ereksiyon problemi başlayacağından ben hastalarıma penis pompalarını önermiyorum. Erken boşalma problemi için öncelikle bir uzman doktora görünmelerini daha sonra uygulanacak tedavi yöntemlerini doktora bırakmalarını tavsiye ediyorum. Utancından doktora gitmekte tereddütleri olan kişilere ise geciktirici sprey kullanmalarını veya ilişki esnasında boşalmaya yakın geri çekilme (dinlenme) egzersizi yapmalarını öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.